Skocz do zawartości
Kazayuki

Random question - answer

180 odpowiedzi w tym temacie

Zakała   

Grałem w pewną grę mmo (bardzo popularna przeglądarkową) jakieś 5 lat temu i z generatora nicków dostałem nick "Zekhaeff" wiec używałem dosyć długo tego nicku. Lecz około 2 lata temu Wbilem na ts i jeden ziomek powiedział elo Zakała, Zakała leśna (bo tak mu się skojarzył mój nick). W sumie spodobało mi się to i tak już zostało ;D

Boisz się ciemności?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamixo   

Nie. Balem sie ciemnosci do okolo 3 podstawowki, bo jak bylem maly ogladalem jakis film ( mialem z 3 lata) i wychodzily tam z ciemnosci zombie ;-;

FORZA czy Grand Turismo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kamixo   

25x24x3=Twoj dziadek nie zyje.

Kierowca autobusu zaczal kurs o 7:30 w Wojtkowie wsiadlo mu do autobusu 7 osob, w Bydlakgoszczy 22 osoby, w Karkowie 38 osob, a w Wruszawie 23 osoby, felgi autobusu sa rozowe, a kierowca ma 6 zebow, ile pieniedzy zarobil.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawee   

Prosta analiza, autobus na przystanku stoi w zależności od liczby wsiadających pasażerów. A więc posługując się prostą matematyką możemy to obliczyć. 

Do rozwiązania zadania przyjmijmy, że każdy z pasażerów kupował bilet. Żaden nie miał karty miesięcznej. 1 pasażer to ok. 23 sekundy (sprawdziłem). 

7 x 23 = 161 

22 x 23 = 506

38 x 23 = 864

23 x 23 = 529

161 + 506 + 864 + 529 = 2060 sekund 

1 minuta = 60 sekund

x  minut = 2060 sekund

x = 2060 x 1 / 60 ~ 34.30 minut.

7:30 + 34.30 = 8:04:30

Średnia ilość godzin jaką może pracować kierowca autobusu dziennie to 10, a średnie zarobki to 150zł.

150 / 10 = 15zł - stawka za godzinę.

1h - 15zł

0.34 - xzł 

x = 0.34 x 15 / 1 = 5.1zł

Informacja w zadaniu o felgach oraz o ilości zębów kierowcy jest bez znaczenia, więc nie wlicza się do rozwiązania.

Odp. Kierowca zarobił 5zł i 1 grosz. 

Jeżeli brzoza ma 2 metry, a dziennie obok niej przechodzi 56 osób to jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia burzy w tym dniu?

Edytowane przez Pawee
Zapomniałem o pytaniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta