Skocz do zawartości
shacky

Sugestie

13 odpowiedzi w tym temacie

shacky    1

No hej.

@CamerDiscoW jakim celu zamykasz temat który dopiero co został otwarty i odpowiedź wasza jest na nie? Jest mowa o mapie Niloriver która według was jest ok, zatem co dalej? Dodacie ją czy olewka?
Cały czas oczekujecie inicjatywy od graczy czy osób które chcą pomóc, a nie dajecie takiej możliwości, za każdym razem trzeba od nowa zakładać temat, co jest stratą czasu. Nie ma zadnej konstruktywnej odpowiedzi - dlaczego zostały odrzucone? Co jest powodem? Można kupować bronie czy spawnuje się z innymi bronami niż trzeba? 
Może sami macie propozycje jakichś map i coś własnego wkońcu wrzucicie na serwer od dłuzszego czasu? 

Podchodzicie do tematu sielankowo, oczekując od graczy aktywności, a sami jej nam nie pokazujecie, chociażby interesując się tym serwerem a nie zbierając tylko profity z reklam.
Co chwile zmiany są administratorów, a bachory na serwerze są już plagą.
Przykład z @Mativ610 - który robił co robił (kto wtajemniczony to wie) - ale nie dostał upomnienia tylko odrazu zostało mu zabrane uprawnienie, sądzicie że takim sposobem nauczycie go tego? Nowy administrator jest jak dziecko, trzeba go wszystkiego nauczyć. Nie zamierzam was umoralniać, zrobicie co chcecie. Tylko zrozumcie to że wszystkiego każdą osobę trzeba nauczyć, dać jej kilka szans.
Nie pisze tu tego po to by bronić Mativa - bo samemu mnie wkurzało jak robił coś źle - ale był i ogarniał ten bajzel. Co do administrowania - ja nie zamierzam kandydować na to miejsce (przynajmniej narazie). 

Przykład z waszymi pluginami i modelami - zaśmiecacie serwer, kilkaset skinów do awp i noży które skutecznie uprzykrzają życie i skutecznie go spowalniają.
Mam dosyc szybki komputer i po każdym załadowaniu na serwer nowej mapy - jest totalne spowolnienie wszystkiego przez 20 sekund - wszystkie te modele i skiny muszą się załadować.
Może lepiej by było aby została ograniczona pula skinów do awp i noży, która pozwoli na szybsze ładowanie się serwera?

Kolejny problem - wasze reklamy, i motd. Reklamy rozumiem - tak pracujecie na utrzymanie tego serwera. Są odtwarzane, pojawiają się - nie ma problemu. Ale motd? Żeby nie można było go wyłączyc komedną "cl_disablehtmlmotd" ??? Jaki macie w tym cel? Przecież i tak każdy wciska "enter" nawet nie czytając tego - a wyskakujące co 2 minuty upomnienie o tym że ma się wyłączony motd to tragedia - zaśmiecanie serwera.

Do tego dochodzi plugin o anty bluzgach, ogólna polityka serwera ze nie można przeklinac i wyzywać się - rozumiem. Ale pluginy wyłapujące słowa np "gównie", a nie wyłapujące słowa "kurwa" czy innego przekleństwa? Bez jaj Panowie!

Od kilku miesięcy gram na waszym serwerze i spotykam się z tym że coraz więcej osób poprostu ucieka, monotonia w mapach + (wybaczcie) głupia polityka odnośnie administrowania, tworzy się przez to bajzel na serwerze z dziećmi które dzień w dzień wyzywają się przez mikrofon.

Mam nadzieję że otworzycie się wkońcu na niektóre propozycje i zaczniecie inwestować swój czas w dany serwer - jest to poniekąd wasze źródło zarobku. 
Dodatkowo mam tez nadzieję że nie zniknie mój temat i nie zostane zbanowany na serwerze. Nie przyszedłem po to by zhejtować wszystko, tylko aby wam otworzyć oczy.

Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez shacky

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mlodyy    27
38 minut temu, shacky napisał:

Do tego dochodzi plugin o anty bluzgach, ogólna polityka serwera ze nie można przeklinac i wyzywać się - rozumiem. Ale pluginy wyłapujące słowa np "gównie", a nie wyłapujące słowa "kurwa" czy innego przekleństwa? Bez jaj Panowie!

Plugin nadaje silence'y tylko za słowa obraźliwe, które są skierowane w stronę innych np. "k***o". Tak jak jest ujęte w regulaminie:

5. Na serwerze panuje obowiązek przestrzegania zasad kultury.
    5a. Wypowiedzi nie powinny zawierać nadmiaru wulgaryzmów.

Wypowiedzi NIE POWINNY zawierać nadmiaru wulgaryzmów. - Oznacza to, że można przeklinać w ŚLADOWYCH ILOŚCIACH. Właśnie dlatego za napisanie na czacie słowa "ku***" nie ma silence'a ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aneril    50

Witam,

odniosę się do kliku kwestii:

Rozumiem, ze nie zauważyłeś odpowiedzi Camera na samym dole, która informuje, że podane mapy nie są przystosowane do serwera? A jeśli zauważyłeś to nie potrafisz czytać ze zrozumieniem oraz dojść do konkluzji czemu temat został zamknięty?

49 minut temu, shacky napisał:

Przykład z @Mativ610 - który robił co robił (kto wtajemniczony to wie) - ale nie dostał upomnienia tylko odrazu zostało mu zabrane uprawnienie, sądzicie że takim sposobem nauczycie go tego? Nowy administrator jest jak dziecko, trzeba go wszystkiego nauczyć. Nie zamierzam was umoralniać, zrobicie co chcecie. Tylko zrozumcie to że wszystkiego każdą osobę trzeba nauczyć, dać jej kilka szans.

Mativ miał administratora dwukrotnie. Dwukrotnie zaprzepaścił swoją szansę. Chyba nie jesteś za bardzo wtajemniczony i nie wiesz jakie były przyczyny utraty przez niego funkcji administratora serwera, bo jeśli byś wiedział, to nie uważałbyś, ze admin może nadużywać swojej pozycji dla uzyskania korzyści lub faworyzowania graczy. Stąd też zmiany w administracji: jeśli admin okazuje się być niegodny swojej funkcji, łamać zasady, nadużywać uprawnień, to zostaje usunięty. Możliwe, że na należałoby się zastanowić czemu serwer przyciąga w większości właśnie intelektualne bydło?

Dodatkowo, każdy nowy admin dostaje w twarz stertą tematów w dziale administracji (i to ogólnym dla każdego serwera) które zawierają nakazy, zakazy, zasady, dobre praktyki itp. Wiemy że admin jest jak dziecko, jeżeli się z nimi zapozna, dostanie naprawdę spory zastrzyk wiedzy o funkcjonowaniu administracji co w powiązaniu z regulaminami, pozwala mu normalnie działać. Admina należy nauczyć i dać mu możliwość poznania zasad a nie traktować jako upośledzonego idiotę któremu należy pokazać wszystko paluszkiem. Można by się spodziewać, ze ktoś, kto ma admina drugi raz, zależy mu żeby nie skopać sprawy i ma coś do udowodnienia, przyłoży się i będzie znał choć podstawowe zasady, prawda?

Każdy admin otrzymuje kilka szans, Mativ zmarnował swoje za pierwszym razem, drugi raz admina otrzyma warunkowo, tzn. za pierwszym wykroczeniem go traci.

Twoja wypowiedź pokazuje jedynie, jak bardzo nie masz pojęcia o tym, jak funkcjonuje administracja, jak nadawane i zdejmowane są rangi itp. Skoro nie masz pojęcia o tym jak to działa, nie masz bazowych informacji, to może się nie wypowiadaj o czymś na czym się nie znasz?

To może napisz PW/topic z zapytaniem czemu tak to działa a nie inaczej i jaka jest logika doboru słów? Rozumiem ze to jest argument byle się przyczepić, bo temat już był wielokrotnie poruszany, jednak to jest rozbrajające: równie dobrze powinieneś zapytać ukochanego Mativa i powinien jako admin udzielić Ci tej odpowiedzi dlaczego jest jak jest, lub przekazać nam Twój wniosek o rozszerzenie pluginu. Jak widzę, ani jedno ani drugie nie miało miejsca.

O sprawach technicznych oraz pozostałych, pozostawionych bez odpowiedzi, wypowie się @CamerDisco i/lub @Lord Yabol.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lord Yabol    111

Ponieważ ten temat to takie magnum in parvo tylko na odwrót, postaram się zaadresować wszystkie postawione zarzuty w punktach, akapit za akapitem.

1) Mapa otrzymała wstępną "okejkę", ale problem polega na tym, że mamy jednego technicznego na całą sieć (!) i owa osoba ma ograniczony czas wolny. Dodaj do tego to, że oprócz MP ma on jeszcze swoje życie prywatne (niemożliwe, nie?) i czasem chciałby się nawet wyspać.

Wrzucenie nowej mapy to najpierw crash testy na zahasłowanym serwerze późno w nocy, a potem jeszcze podjęcie ryzyka, że w praktyce, przy pełnym stanie coś nie zagra i na nowo wrzuconej mapie X zacznie po prostu wywalać, a wtedy zaczyna się szukanie problemu i fixing. Z racji tego, że Camer praktycznie każdego dnia spędza sporo czasu na dopieszczaniu cod moda i poprawianiu glitchy na różnych serwerach, akurat dokładanie mu roboty z nalepką "wrzuć nową mapę na serwer Y w trybie natychmiastowym", wierz mi, nie leży w naszym interesie.

2) Co do "braku zainteresowania serwerem", odpowiedź otrzymałeś już wyżej. Prawda jest taka, że dużo z tego co robimy tak naprawdę nie widać, ale o jednym mogę cię zapewnić - gdybyśmy nie interesowali się tym, co się dzieje na serwerach, ta sieć już dawno gryzłaby piach.

3) "Czerpanie profitów" - reklamy pokrywają absolutne minimum, jakie potrzebujemy na opłacenie maszyny i okazjonalnie jakiegoś eventu. Bez nich, jak wspomniałem wcześniej, Max-Play wąchałby kwiatki od spodu. Dodatkowo, to nie jest projekt nastawiony na zarabianie - od początku było to hobby i myślę że potwierdza to ilość pasji, jaką w te serwery wkłada większość funkcyjnych - i chwała im za to.

Poza tym, do wprowadzenia systemu reklam przymusił nas dochód z zakupionych VIPów, tudzież brak takowego. I to jest dobry moment do autorefleksji - wszyscy oczekują profesjonalnego wsparcia technicznego serwerów i aktywnej 24/7 administracji forum, a nikt nie jest w stanie rzucić 5 zł (słownie - pięć złotych) miesięcznie na wsparcie sieci i dodatkowe korzyści w trakcie gry. 

4) Claim, jakoby Mativ nie miał szans na nauczenie się poprawnego pełnienia swojej funkcji, jest bezsensowny, i to z jednego prostego powodu - Mativowi udało się wylecieć z rangi za nadużycia nie raz, a dwa.

Szerzej o nim i jego przygodzie wypowiedziała się @Aneril.

5) Jak plugin z !ws ma spowalniać działanie twojego PC, skoro wszystkie te modele i skiny pobierasz domyślnie wraz z instalacją CS:GO? Stockowe serwery Valve też ci lagują przez te wszystkie elite buildy?

Osobiście nie czuję specjalnego (jeżeli w ogóle jakiegokolwiek) spowolnienia przy wejściu na nasze serwery. A mój setup z pewnością nie jest "top-of-the-line".

6) Przez MOTD są wyświetlane reklamy.

7) Polityka serwera mówi o zakazie wyzywania się, do okazjonalnego rzucenia słowem na "k" gorąco zapraszam, ponieważ sam jestem hobbystą entuzjastą.

8) http://max-play.pl/forum/99-sugestie/

Że jakie propozycje?

@edit Po raz kolejny - co do braku zainteresowania serwerami i zlewania userów, właśnie poświęciłem 40 minut życia, żeby wytłumaczyć ci, dlaczego sytuacja wygląda jak wygląda. 40 minut których nikt mi nie odda, z jedynego życia jakie kiedykolwiek będę miał.

Pomyśl nad tym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
CamerDisco    100

Wszystkie mapy oprócz Niloriver były typu AIM, oprócz nazwy różnią się zagospodarowaniem terenu mapy i najzwyczajniej wszyscy byliby ściśnięci, po to są tworzone mapy AWP, nie AIM. Z tego co pamiętam to Niloriver miałem dodać, ale najzwyczajniej zapomniałem, więc wystarczyło aby ktoś się upomniał na PW, niestety ale sprawami technicznymi serwerów zajmuję się tylko ja i przy obecnej sytuacji wiele tego czasu nie mam, dlatego zdarzają się takie "wpadki". Jak wspomniałeś jesteśmy otwarci na propozycję graczy, jeśli ktoś zaproponuję odpowiednie mapy to nie widzę problemu żeby je wrzucić. Co rozumiesz poprzez "wrzucicie coś na serwer od dłuższego czasu" ? Jeśli serwer jest poprawnie skonfigurowany to nie widzę potrzeb zmian oprócz dodawania eventów.

Podchodzicie do tematu sielankowo, oczekując od graczy aktywności, a sami jej nam nie pokazujecie, chociażby interesując się tym serwerem a nie zbierając tylko profity z reklam.
Nie pisze tu tego po to by bronić Mativa - bo samemu mnie wkurzało jak robił coś źle - ale był i ogarniał ten bajzel. Co do administrowania - ja nie zamierzam kandydować na to miejsce (przynajmniej narazie). 

Od aktywności na serwerze są administratorzy, my natomiast zajmujemy się wszystkimi innymi strefami, jeśli spojrzysz ile czasu przegrałem w ciągu ostatnich 3 miesięcy to zobaczysz pewnie wynik zerowy, musisz jednak wiedzieć że w tym czasie czasami siedzę 5-8 godzin dziennie wprowadzając nowe systemy/usprawnienia/tworząc pluginy na eventy, dodatkowo bardzo uważnie wszyscy bacznie obserwujemy forum i staramy się załatwiać co się da właśnie tutaj. Odnośnie profitów z reklam, przybliżę Ci sytuację finansową sieci, od wielu lat sieć przynosi praktycznie zawsze straty czy to z powodu drogich eventów czy mniejszych stawek reklamowych, przy czym ciągle staramy się zmniejszyć wydatki(jeśli mielibyśmy trzymać nasze serwery na jakimś hostingu gier typu pukawka, 1s1k to wydatki byłyby 3-4 krotnie wyższe), nikt z tego nie zarabia, tworzymy to z pasji i przywiązania do tego. Jeśli nie wiesz to Mativ miał dwie szanse, w dziale administratorów na forum są BARDZO JASNO napisane zasady administratora, za drugim razem wyleciał z tego samego powodu, więc nie sądzę, że wynika to z kwestii, że niejasno przekazujemy co może, a czego nie może admin. Poza tym jeśli byłoby tak jak piszesz to przecież byśmy degradowali wszystkich po pewnym okresie czasu, jednak jak widzisz są administratorowie, którzy nie mają problemu z przeczytaniem zasad.

Przykład z waszymi pluginami i modelami - zaśmiecacie serwer, kilkaset skinów do awp i noży które skutecznie uprzykrzają życie i skutecznie go spowalniają.
Mam dosyc szybki komputer i po każdym załadowaniu na serwer nowej mapy - jest totalne spowolnienie wszystkiego przez 20 sekund - wszystkie te modele i skiny muszą się załadować.
Może lepiej by było aby została ograniczona pula skinów do awp i noży, która pozwoli na szybsze ładowanie się serwera?

Musisz mi uwierzyć, ale po spędzeniu w tej grze ponad 6000 godzin oraz już prawie 2 letnim stażu w sourcepawnie trochę o tej grze wiem. Skiny z WS nie wpływają w żaden sposób na ładowanie się gry, każdy skin jest ładowany przy nałożeniu, poza tym sam posiadam leciwy komputer na starym phenomie i GTXem 560, a mimo to nie mam jakichkolwiek problemów ze spadkami FPsów na naszych serwerach, najprawdopodobniej posiadasz hardware, który nie spełnia do końca wymagań CSGO bądź stan twojego systemu operacyjnego nie jest za ciekawy.

Kolejny problem - wasze reklamy, i motd. Reklamy rozumiem - tak pracujecie na utrzymanie tego serwera. Są odtwarzane, pojawiają się - nie ma problemu. Ale motd? Żeby nie można było go wyłączyc komedną "cl_disablehtmlmotd" ??? Jaki macie w tym cel? Przecież i tak każdy wciska "enter" nawet nie czytając tego - a wyskakujące co 2 minuty upomnienie o tym że ma się wyłączony motd to tragedia - zaśmiecanie serwera.

Cóż, powiem krótko, jeśli nie pasują Ci reklamy czyli nasz główny dochód sieci to nie musisz tutaj wcale grać, nie bez powodu jest funkcja, która nie pozwala wejść graczowi z cl_disablehtmlmotd 1 na serwer. Jeśli Cię interesuje ten temat szerzej to zapraszaj na reddita, na którym ten temat ktoś kiedyś poruszył i został nieźle "zbesztany" przez właścicieli takich serwerów.

Gdzie jest napisane, że nie wolno przeklinać? Nie zakazujemy rzucić sobie czasami "kurwą", natomiast wyzywanie jak najbardziej jest zakazane, nie rozumiem w jaki sposób nie widzisz w tym sensu.

Mam nadzieję że otworzycie się wkońcu na niektóre propozycje i zaczniecie inwestować swój czas w dany serwer - jest to poniekąd wasze źródło zarobku. 
Dodatkowo mam tez nadzieję że nie zniknie mój temat i nie zostane zbanowany na serwerze. Nie przyszedłem po to by zhejtować wszystko, tylko aby wam otworzyć oczy.

Jak wspomniałem wcześniej, nie jest to nasz zarobek tylko pasja, poświęcamy na to tyle czasu, ile możemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mativ610    1

Chcę tylko dodać że czytałem wszystko co jest w ukrytych działach dla administracji tylko mam może inną troszkę koncepcję do tego co może a czego nie może robić administrator. (niepotrzebnie chciałem ją wprowadzić) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mlodyy    27

@Mativ610Mogłeś zgłosić to do odpowiednich osób na PW lub napisać o tym w dziale dla adminów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shacky    1

Po pierwsze, szanowny Zarządzie oraz wszystkim osobom które odpowiadają za te serwery - dziękuje za zainteresowanie i dyskusję! 

Przechodząc do sprawy.

@Aneril
Po pierwsze, wycieczki osobiste zostaw dla siebie, najwidoczniej nie jest Ci dane prowadzić konstruktywne dyskusje.  Jest takie powiedzenie że kiedy komuś brakuje argumentów - zaczyna prawić inwektywy i wdawać się w dyskusje o samej osobie - nie o problemie. 
Mowa o tekstach typu "równie dobrze powinieneś zapytać ukochanego Mativa"

Po drugie, sądzisz że szary człowiek/gracz będzie się angażował w to by pisać do zarządu czy adminów by odblokować temat, albo co gorsza tworzyć nowy temat w którym musi napisać to samo jeszcze raz + swoje dodatkowe opinie? BŁĄD! 
Temat jest po to aby w nim dyskutować - nie po to aby wypowiedź zarządu czy administratora była jednogłośna i odrazu został on zamknięty. Zwykły gracz zostaje wtedy olany przez w.w. instancję (takie są odczucia) i nie zamierza się angażować w dalsze sprawy serwera czy serwerowni. 
W swojej firmie zarządzam grupą ludzi i wiem jak wygląda to od strony menadżerskiej - w momencie gdy feedback jest negatywny i zostaje ucięty kontakt - taka osoba traci jakąkolwiek chęć do dalszego rozwijania zespołu czy firmy.

@Lord Yabol
Odnośnie Magnum in parvo, dyskutowałbym mocno. Temat zawiera dużo informacji w jednym krótkim tekście, nie odwrotnie.

CS jest dla mnie zajawką od wielu lat i właśnie dzięki takim dyskusjom próbuje pomagać w polepszeniu tego serwera, nic tutaj nie jest hejtem lub cokolwiek z tym związanym. 

Nie wnikam w waszą kwestie finansową. Ja osobiście mogę wam przelać nawet i 50 zł - ale bez dodawania vipa. Nie potrzebuje tych funkcji i są one dla mnie zbędne. To że musicie sfinansować osoby techniczne jest kwestią bezdyskusyjną. To że rozdajecie vipy na 24h za darmo - też rozumiem, reklama i przyciągnie takim czymś jest dźwignią handlu. Lecz rozdajecie je w tempie zastraszającym - gdy pogram 3h na serwerze - widze że jest po 2/3 losowania na vipa. 
Nie sądzisz że osoby które mają na tym serwerze długi staż oraz wysokie miejsca w topce powinny coś z tego mieć? Nie mówie o vipach, ale na przykład slot na serwerze.

Kwestia motd została już rozwinięta i zrozumiałem że jest ona potrzebna do reklam. 

Sądzisz że jest gdzieś w tym mój interes i "zarobek" na tym by udzielać się tu na forum? Gracze chcą nowości, a nikt nie potrafi wejść na forum i napisać tematu. Moje życie jest również cenne i nie wprowadzaj mnie w domysł że odpowiadasz mi "za karę" - tak idzie wyczytać z Twojej wypowiedzi. Tworzysz to z zajawki, ale nie możesz wypierać się tym że nie jesteś tego właścicielem. Odpowiadasz za to tak samo jak reszta zarządu.

@CamerDisco
Nie znam dokładnie zasad dodawania nowych map na serwer ale tez nigdy nie słyszałem o podobnej sytuacji by serwer się crashowal po dodaniu jakiejkolwiek mapy. Po to dodawane jest na końcu każdej mapy _mp by mapa była przypisana do serwerowni i pobierała się na nowo do naszej bazy i nie było crashy – czyż nie? Testowanie nocami – sorry, ale w to nie mogę uwierzyć. Być może tak jest – ale nie na serwerze awp, który jest jednym z prostszych serwerów, a dodanie mapy nie zajmuje więcej niż kilkanaście/kilkadziesiąt minut
Kiedyś za gówniarza (czasy cs 1.6) wynajmowało się z pukawki czy innych serwerowni hosting jednego czy dwóch serwerów i amatorsko rozkręcało się jakieś śmieszne serwery death match itd. Wtedy to pluginy przede wszystkim crashowały serwery - nie mapy.

Mówicie o glitch’ach – ale kiedy wgrywaliście pluginy o 1v1 z kosy czy 1v1 na no scope awp – też były glitche i dopiero po zgłoszeniu ich wam je poprawialiście – więc dlaczego ich nie testowaliście wcześniej? Coś mi tu śmierdzi.

Mapy, które przedstawił Mativ nie są mapami złymi. Spójrz na przykład na awp_avb - jest to mała mapa i nikt nie narzeka że jest ciasno - jest poprostu dobrze zrobiona. Argument że będzie ścisk - nie przechodzi.
Sądzę że powinniście bardziej przemyśleć kwestie dodawania map i nie skupiania się wyłącznie na jednym serwerze oraz dopieszczaniu go.

Co rozumiesz poprzez dodawanie nowych eventów na serwery? 

Być może problem spowalniania leży po mojej stronie - nie wiem. Od zawsze sądziłem że masa pluginów jaka jest na serwerze jest spowalniaczem, co do hardware mogę z Tobą porozmawiać na priv. Komputer składałem nowy około półtora miesiąca temu - fakt jest dużo lepiej niż było na starym sprzęcie.

Druga sprawa z mapami - do wywalenia dla mnie jest mapa DUSTYLONG, tragiczna pod względem wykonania oraz tego gdzie się spawnuje gracz. Spotkałem się jakiś czas temu z sytuacją że admin wykickował gracza który zespawnował się na samej wieży i nie chciał zejść. 

Różnica w tym jak bardzo duże znaczenie ma słowo "kurwa" przy słowie "gównie" jest nieporównywalne. Plugin jak dla mnie jest ustawiony źle. Sam byłem tego ofiarą gdy zrobiłem literówkę i wpisałem powyższe słowo zamiast głównie. 
Drugą rzeczą jest, porównajcie sobie wagę tych obu słów, które jest bardziej "brzydkie"? 
Słowa "kurwa" można użyć w wielu określeniach i również w wypowiedzi bezpośredniej do kogoś 

Wiele było powiedziane o Mativie jako administratorze - dla mnie to gość którego poznałem na serwerze i nie wybijał się przesadnie nad tłum, oczywiście poza skill'em który ma i nie można mu go odmówić. Nie wnikam w akcję jakie zostały odwalone - powiedziałem - kto ma wiedzieć ten wie. Ale swoje stanowisko o tym że admina trzeba wychować i nauczyć, nie odrazu wywalać - podtrzymuje. 

Edytowane przez shacky

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
CamerDisco    100

Nie znam dokładnie zasad dodawania nowych map na serwer ale tez nigdy nie słyszałem o podobnej sytuacji by serwer się crashowal po dodaniu jakiejkolwiek mapy. Po to dodawane jest na końcu każdej mapy _mp by mapa była przypisana do serwerowni i pobierała się na nowo do naszej bazy i nie było crashy – czyż nie?  Testowanie nocami – sorry, ale w to nie mogę uwierzyć. Być może tak jest – ale nie na serwerze awp, który jest jednym z prostszych serwerów.
Kiedyś za gówniarza (czasy cs 1.6) wynajmowało się z pukawki czy innych serwerowni hosting jednego czy dwóch serwerów i amatorsko rozkręcało się jakieś śmieszne serwery death match itd. Wtedy to pluginy przede wszystkim crashowały serwery - nie mapy.

Mówicie o glitch’ach – ale kiedy wgrywaliście pluginy o 1v1 z kosy czy 1v1 na no scope awp – też były glitche i dopiero po zgłoszeniu ich wam je poprawialiście – więc dlaczego ich nie testowaliście wcześniej? Coś mi tu śmierdzi.

Faktycznie przy serwerze AWP nie trzeba poświęcać aż tyle uwagi przy dodawaniu map, jednak przeważnie najpierw odpalam mapę i sprawdzam czy wygląda w miarę sensownie.  Odnośnie glitchy pluginy z 1v1 to było wszystko testowane lokalnie, jednak czasami niepoprawnie działała funkcja teleportu, a odbywało się to randomowo, więc czasami takich rzeczy się nie da od razu wychwycić. Odnośnie mapy Niloriver, to jest po prostu za mała i nie będzie dodana.

Jeśli przez ten czas grania jeszcze nie zauważyłeś to posiadamy bardzo dużą liczbę eventów przez cały rok, a co lepsze, nagrody często też nie są z niskiej półki. Taki event jednak trzeba dosyć dużo wcześniej już przygotowywać i jest w to zaangażowanych kilka osób.

Druga sprawa z mapami - do wywalenia dla mnie jest mapa DUSTYLONG, tragiczna pod względem wykonania oraz tego gdzie się spawnuje gracz. Spotkałem się jakiś czas temu z sytuacją że admin wykickował gracza który zespawnował się na samej wieży i nie chciał zejść. 

Usunąłem.

Być może problem spowalniania leży po mojej stronie - nie wiem. Od zawsze sądziłem że masa pluginów jaka jest na serwerze jest spowalniaczem, co do hardware mogę z Tobą porozmawiać na priv. Komputer składałem nowy około półtora miesiąca temu - fakt jest dużo lepiej niż było na starym sprzęcie.

Jeśli byłyby na serwerze lagi spowodowane pluginami to lagi miałby każdy bez wyjątku. Takie lagi najczęściej pojawiają się tylko w kilku przypadkach, gdy nastąpi z jakiegoś błędu nieskończona pętla bądź będą wykonywanie non-threaded querys do bazy MySQL(a takich nie stosujemy), jeśli są już jakieś lagi to najczęściej z powodu DDosów. Jest jeszcze kwestia VARu i SV, jednak z powodu obciążenia zawsze będzie on większy bądź mniejszy.

Odpowiedzi na resztę zostawiam innym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lord Yabol    111

I jak to z tego typu tematami bywa, sprawa skończyła się na nit-pickingu i próbach obalenia prawdy. 

24 minuty temu, shacky napisał:

Kiedyś za gówniarza (czasy cs 1.6) wynajmowało się z pukawki czy innych serwerowni hosting jednego czy dwóch serwerów i amatorsko rozkręcało się jakieś śmieszne serwery death match itd. 

I z tym kosmicznym doświadczeniem uważasz, że jesteś w stanie prowadzić sensowny, merytoryczny dyskurs na temat prowadzenia serwerów? Bo w tym temacie po raz wtóry udowadniasz, że odpowiedź na wyżej zadane pytanie brzmi "nie".

A jeżeli dalej myślisz, że wiesz lepiej od nas, jak funkcjonuje sieć serwerów gier, to serdecznie zachęcam do ruchu na modłę tego poczynionego przez Ferruccio Lamborghini.

Temat zamykam zanim komuś puszczą nerwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Aneril    50
41 minut temu, shacky napisał:

Po pierwsze, wycieczki osobiste zostaw dla siebie, najwidoczniej nie jest Ci dane prowadzić konstruktywne dyskusje.  

Nie widziałeś osobistych wycieczek w moim wykonaniu, kilku adminów starszych stażem może spokojnie to potwierdzić. Jeżeli uważasz, ze wyjaśnienie Ci krótko i merytorycznie jest osobistą wycieczką, to przykro mi, ale problem nie leży po mojej stronie :)

43 minuty temu, shacky napisał:

Jest takie powiedzenie że kiedy komuś brakuje argumentów - zaczyna prawić inwektywy i wdawać się w dyskusje o samej osobie - nie o problemie.

Hmm.. inwektyw nie było, rozmowy o Tobie jako o Tobie też nie. Poddałam w wątpliwość Twoje zdolności poznawcze, zdolność przyjmowania informacji oraz fakt, że brakuje Ci danych aby prowadzić jakąkolwiek dyskusję. Kolejny zarzut nietrafiony.

45 minut temu, shacky napisał:

Mowa o tekstach typu "równie dobrze powinieneś zapytać ukochanego Mativa"

Bo mogłeś go zapytać? Wybacz, bronisz go, używasz jego postów, jak inaczej to napisać? Dlaczego inny admin mógł Ci to wyjaśnić chwilę po tym jak to napisałeś, a ex-admin który w teorii wykonywał swoją robotę, pozwolił by niedopowiedzenie urosło do rangi nie wiadomo jakiego problemu?

A tak na marginesie, ja widzę kto komu plusuje posty :>

Po drugie, sądzisz że szary człowiek/gracz będzie się angażował w to by pisać do zarządu czy adminów by odblokować temat, albo co gorsza tworzyć nowy temat w którym musi napisać to samo jeszcze raz + swoje dodatkowe opinie? BŁĄD! 

Takie są zasady i uprawnienia użytkownika. Jeżeli temat jest zamknięty, ale pojawiają się nowe fakty umożliwiające rozpatrzenie sprawy w inny sposób, powinni pisać. Co więcej, wielokrotnie się tak zdarzało, więc nie widzę powodu by robić dramę. Jeśli komuś zależy, wypowie się.

51 minut temu, shacky napisał:

Temat jest po to aby w nim dyskutować - nie po to aby wypowiedź zarządu czy administratora była jednogłośna i odrazu został on zamknięty. Zwykły gracz zostaje wtedy olany przez w.w. instancję (takie są odczucia) i nie zamierza się angażować w dalsze sprawy serwera czy serwerowni. 

W swojej firmie zarządzam grupą ludzi i wiem jak wygląda to od strony menadżerskiej - w momencie gdy feedback jest negatywny i zostaje ucięty kontakt - taka osoba traci jakąkolwiek chęć do dalszego rozwijania zespołu czy firmy.

Można dyskutować, proszę bardzo, dopóki dyskusja jest merytoryczna i trzyma się wątku. Decyzje zarządu i administracji są i będą jednogłośne. Skoro zarządzasz jakąś grupą ludzi w firmie to doskonale wiesz dlaczego tak jest i nie wymaga to zbędnych tłumaczeń.

Informacja zwrotna - to polski odpowiednik.

57 minut temu, shacky napisał:

Gracze chcą nowości, a nikt nie potrafi wejść na forum i napisać tematu.

Skoro gracze czegoś chcą, to niech się ruszą i coś zrobią. Natomiast my tu ludzi nie wychowujemy ani nie jesteśmy ich rodzicami, jak nikt nie ruszy czterech liter by zadbać o swoje, to za im nikt nie będzie biegał. Tym różni się życie dorosłego człowieka od bycia dzieckiem/nastolatkiem. Jeśli ktoś chce czegoś, ale nie potrafi sklecić porządnie dwóch zdań, to przykro mi ale marudzeniem nikt nie będzie się przejmował.

Godzinę temu, shacky napisał:

Nie znam dokładnie zasad dodawania nowych map na serwer

Nie znam się, ale się wypowiem, czyli klasyka gatunku. Zdajesz sobie sprawę, że tym tekstem właśnie "załatwiłeś" większość merytorycznych argumentów jakie posiadała Twoja wypowiedź?

Wybacz, ale albo jesteś ślepy albo to bardzo słaby troll.

W tym temacie nic nie jest zarzutem ani hejtem w waszą stronę - musicie to zapamiętać.

Z naszej strony to samo.

Ja sam nie jestem nie omylny, mogę zbyt srogo oceniać - bywa. Ale co do aktywności na tym serwerze mogę ją oceniać bo gram już tutaj dosyć długo i jako takiej inwencji nie widze. 

Dobrze, że zdajesz sobie z tego sprawę. Grasz od lutego tego roku i masz przegranych 10,5 doby. To daje jakąś godzinkę dziennie. Porównujesz się z graczami, którzy są z nami jeszcze sprzed zmiany forum. Nie, to nie jest dużo.

Różnica w tym jak bardzo duże znaczenie ma słowo "kurwa" przy słowie "gównie" jest nieporównywalne. Plugin jak dla mnie jest ustawiony źle. Sam byłem tego ofiarą gdy zrobiłem literówkę i wpisałem powyższe słowo zamiast głównie. 
Drugą rzeczą jest, porównajcie sobie wagę tych obu słów, które jest bardziej "brzydkie"? 
Słowa "kurwa" można użyć w wielu określeniach i również w wypowiedzi bezpośredniej do kogoś 

Było się odwołać. Jeśli Twój chat jest czysty, zostałoby to uznane i ban zostałby zdjęty.

O kwestii wyzwisk będzie poniżej.

Tworzysz to z zajawki, ale nie możesz wypierać się tym że nie jesteś tego właścicielem. Odpowiadasz za to tak samo jak reszta zarządu.

Ale swoje stanowisko o tym że admina trzeba wychować i nauczyć, nie odrazu wywalać - podtrzymuje. 

A teraz podsumowując: patrząc po Twoim wręcz niesamowicie bogatym opisie doświadczenia w zarządzaniu siecią nie masz pojęcia o tym jak to wygląda. Nie masz pojęcia o tym jak działają mapy i co się z nimi robi oraz od czego są pluginy. Nie masz też pojęcia o działaniu swojej maszyny. Nie wiesz jak działa administracja, jakie są zasady, nakazy i zakazy.

Pomimo tego, bardzo chętnie wypowiadasz się na temat tego jak to powinno wyglądać, dajesz dobre rady nie poparte niczym i zupełnie nieprzystające do realiów prowadzenia sieci.

Jak już wcześniej napisałam - masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, więc napiszę w sposób prosty:

Mativ nadużywał uprawnień i sprawiał że gracze byli niezadowoleni jego działaniami tj. oszukiwaniem, nadużywaniem komend, faworyzowaniem etc. Zrobił to za 1 razem. Potem dostał warunkowo admina bo podobno się ogarnął ale na dzień dobry zaczął od zdjęcia silenca co jest zabronione. Skoro był na warunkowym to wylatuje. Dotarło?

Nie, to nie jest kwestia "wychowywania  i nauczenia" admina, to jest kwestia świadomego wyboru przez niego. Co do ostrzeżeń dla adminów: a to ich nie ma? Usunięto nagle? Coś się zmieniło? A nie, czekaj, jakbyś przeczytał co było napisane to wiedziałbyś, ze Mativ zużył swoje szanse JAK BYŁ ADMINEM PO RAZ PIERWSZY. Ale to trzeba było przeczytać.

Dodatkowo, co do pluginu: naszym obowiązkiem jest pilnowanie by nie dochodziło do sytuacji obrażania ludzi i nie czuli się szykanowani lub zastraszani. To nie jest obyczajówka, żeby pilnować bluzgów na serwerze.

Nie wypowiadaj się także o tym, jaka jest odpowiedzialność w zarządzie bo nie masz o tym pojęcia.

Skoro już pozwalamy sobie mówić o odczuciach to ja opiszę ci swoje:

Pracujesz gdzieś sobie w jakiś korpo tudzież firmie, gdzie jesteś managerem - super. Zarządzasz niby ludźmi - super. A potem przychodzisz na sieć i usiłujesz wciskać ludziom frazesy którymi się szkoli managerów w miejscu, gdzie one nie mają realnego zastosowania.

Nie masz za grosz pojęcia o tym o czym mówisz. Tworzysz jakiś trollo/dramo temat gdzie argumentów merytorycznych są dwa na krzyż, które z reszta sam potem uwalasz mówiąc że na tym się nie znasz. Reszta tematu to jakieś pseudopsychologiczne zagrywki na podstawowym poziomie, gdzie usiłujesz z igły zrobić widły. Gdyby problemy były zgłoszone to zostałyby rozwiązane. Każdy kto się z nami kontaktuje otrzymuje odpowiedź, natomist Ty piszesz, jakby otrzymanie odpowiedzi było jakimś cudem. Jawi się pytanie: po co ta histeria i tworzenie nie wiadomo jakiego środowiska rozmowy? Co piszący tym chce osiągnąć? Dlaczego pisze wszem i wobec takie kwiatki? Chcesz psychologiczne analizy? Dawaj PW, dawno się nie bawiłam :>

Podsumowując: to, ze Tobie się coś wydaje ale nie jest poparte doświadczeniem technicznym prowadzenia sieci, zarządzania administracją, zarządzania serwerami, znajomością podstaw prawa, znajomością bezpieczeństwa oraz struktur, to Ci się tylko wydaje ale tak nie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ta strona używa ciasteczek! Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie!

ZrozumiałemDowiedz się więcej