Skocz do zawartości
Kazayuki

Propozycje map na serwer.

35 odpowiedzi w tym temacie

Kazayuki    9

Propozycje map proszę zamieszczać w tym temacie, najlepiej z linkami do stron typu gamebanana.

Edytowane przez Kazayuk1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100

Bardzo ładnie proszę o to, aby moja ulubiona mapa minecraft wróciła na arenki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CamerDisco    213

Mapa podana wyżej przez Ciebie nie jest przystosowana na serwer typu Arena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0
Napisano (edytowane)

> Wywalić te wszystkie am_multiv6 maps

W zasadzie grane są jedne i te same mapy, w koło macieju, robi się to powoli nudne, grając co 20 minut am_banana, seerio.
Proponuję ograniczyć możliwość wyboru dwóch-trzech poprzednich map, żeby zwiększyć rotację i wymusić granie innych. 

Nie wiem czy zaproponuję nowe mapy, czy są już na serverze, bo szczerze mówiąc nie znam całego mappoola, no ale cóż.

Z mojego doświadczenia wiem, że te mapy są sprawdzone i ogólnie rzecz biorąc lubiane. Są też grywalne (ale to moje subiektywne zdanie)

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=841339303 am_outoffice

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=474090766 am_infleno

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=324965274 am_loot

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=302869851 am_crashz_dust

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=279708083 am_must2

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=288379017 am_desert2

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=279709564 am_plain2

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=287672707 am_sandtunnel

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=325325700 am_breakout

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=387934831 am_towers2

a to tylko część z tych fajnych, sprawdzonych. dobrych aren. Jest ich jeszcze parę, ale nie pamiętam jak się cholerstwa nazywały :D Znajdę, edit wrzucę

@down

mirek ale co ty gadasz, większość tych mapek jest na 32 graczy, co Ty tam odczyniasz za magię?

Edytowane przez mrk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mlodyy    135
Napisano (edytowane)

Że tak wspomnę zanim zaproponujesz mapę wejdź w opis i przeczytaj ile aren ona obejmuje. Każda mapa ma swoją liczbę aren, na której można grać. Załóżmy, że mapa ma 12 aren co jest równe 24 graczom. Serwer ma ponad 40 slotów, jaki jest sens wrzucania mapy z tak ograniczoną ilością? Nie byłoby to problemem gdyby na sieci był mapper, ale tak owego sieć nie posiada. 

Just saying

Edit.:

Numerując mapy od poczatku: 

1. Dostateczna ilość aren, mapy nie ma - na TAK.

2. Za mało aren - na NIE.

3. Za mało aren - na NIE.

4. Za mało aren - na NIE. 

5. Wydaje mi się, że jest już inna wersja tej mapy.

6. Mapa jest na serwerze. 

7. Mapa jest na serwerze, nie jestem pewien czy pod tą nazwą. 

8. Za mało aren - na NIE. 

9. Mapa jest na serwerze. 

10. Za malo aren, aczkolwiek można na siłę ją wrzucić - neutral. 

Co do wszystkich map, które nie mają wystarczającej ilości aren - można wrzucić na serwer i spróbować wyłączyć je z mappoolu gdy na serwerze jest powyżej 31 graczy. 

Edytowane przez Mlodyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0
13 minut temu, Mlodyy napisał:

Że tak wspomnę zanim zaproponujesz mapę wejdź w opis i przeczytaj ile aren ona obejmuje.

Jo jo jo

14 minut temu, Mlodyy napisał:

Serwer ma ponad 40 slotów

Maciek, ale serwer ma 32 sloty

14 minut temu, Mlodyy napisał:

Nie byłoby to problemem gdyby na sieci był mapper, ale tak owego sieć nie posiada. 

Alfą i omegą nie jestem, żeby wiedzieć, czy server ma mappera, sprzątaczkę i sekretarkę

Super, że ponarzekałeś, to naprawdę pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mlodyy    135
4 minuty temu, mrk napisał:

Super, że ponarzekałeś, to naprawdę pomogło

Przedstawiłem sytuację. 

Z tego co się orientuję kiedyś miał więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0
5 minut temu, Mlodyy napisał:

Przedstawiłem sytuację. 

Z tego co się orientuję kiedyś miał więcej. 

Ja kiedyś nie miałem tyle siwych włosów, kurła kiedyś to było. Następnym razem może się zorientuj jak jest aktualnie, a nie gadaj w stylu "NIE ZNOM SIĘ ALE SIĘ WYPOWIEM PRZEMO PACZ JAK MU POWIEM"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100

Liczba slotów na serwerze co jakiś czas ulega zmianie ze względu na aktywność graczy. Przez długi czas arena miała ponad 40 slotów, co powodowało trudności w dodawaniu odpowiednich map. Sama wielokrotnie szukałam map, które by się sprawdziły, a na których wystarczyłoby slotów. Doszło nawet do momentu, w którym sama zaczęłam grzebać w SDK, aby zwiększyć ilość slotów na mapie, którą bym chciała dodać do puli. Na chwilę obecną jestem skłonna zastanowić się nad wyborem map i poszukać takich, które spełnią wszystkie wymagania. Rozumiem, że granie tej samej mapy może być nudne, również to przerabiałam. Przejrzę Twoje propozycje i sama poszukam czegoś, co się nada. Oprócz tego poruszę tematy związane z mapami, które nie są grane, a które są grane najczęściej. 

PS. Był czas, że dodaliśmy nowe mapy, a jednak gracze zawsze wracali do wymienionego banana. Jest to wybór większości. Jako rozwiązanie mogę zaproponować zablokowanie mapy, która była ostatnio grana na np. 3 kolejne rozgrywki. Natomiast muszę o tym porozmawiać z @CamerDisco i wspólnie może wymyślimy coś, co zadowoli wszystkich. 

PS2. Daruj sobie te komentarze następnym razem, bo Twoja postawa jest okropna i nie powstrzymam się, aby wyciągnąć konsekwencje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0

Blokada ostatnio granej mapy na 2-3 rozgrywki to bardzo dobry pomysl, cieszy mnie ze tez go proponujesz, bo sam wyżej to zaznaczyłem, że można tak zrobić. Należałoby jednak poszerzyć pulę map, bo z tego co zauważyłem to na serwerze jest ich bodaj 8 (słownie 8) i tylko tyle jest w głosowaniu na kolejną grana. To, że wybierana jest ciagle ta sama mapa, ten nieszczęsny banan może być spowodowane też tym, że nie ma po prostu alternatywy. Mappool jest zbyt mały. 

Wydaje mi się, że edycja mapy i poszerzenie liczby aren nie jest jakimś trudnym wyzwaniem, pewnie nawet ja, laik, dałbym radę z pomocą tutoriala ogarnąć takie coś. 

A co do mojej postawy, czasem bywam okropny, ale w zasadzie to jestem bardzo sympatycznym osobnikiem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100

Zawsze możesz się wykazać. Chętnie wyślę Ci mapę, która mnie interesuje, a ty dorobisz sloty 🙂 oczywiście są jeszcze ograniczenia apropo wagi pliku etc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0

Mogę spróbować, do odważnych świat należy, a może się czegoś jeszcze nauczę i odkryje swój talent 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CamerDisco    213

Samo dodanie aren na mapę nie jest takie trudne, pojawia się jednak wtedy problem, że na mapie występuje za dużo obiektów i nie można jej nawet skompilować, w żaden sposób nie da się tego obejść, bo taki jest już silnik gry, który ma limity. Blokada 2-3 poprzednich map do wprowadzenia, zrobię to może dzisiaj, a co do nowych map to czekam na kontakt z @ZosiazMarsa z wskazaniem konkretnych map najlepiej, wtedy po prostu wgram je.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100

Masz w zupełności rację, bo to z tym miałam największy problem, że mapa zawierała zbyt dużo modeli. 

Co do nowych map to w weekend zrobię rozpoznanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0

Mogę też poszukać wersji map na 32 sloty, które są grywalne i przemyślane, poza tymi które już wysłałem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100

Przecież napisałam, że zrobię to w weekend. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Szaman    6

Dało by rade zamienić am_banana_44 na jakąś inną mape bo szczerze robi się już irytująca jak dla mnie. Rozumiem że dużo ludzi lubi ją, ale jak się gra ją codziennie to bez przesady. Np. AM_MinecraftFIX. Albo Co kolwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mrk    0

Dzisiaj graliśmy jakąś nową mapkę. Była naprawdę super. Chcę wincyj!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100
7 godzin temu, mrk napisał:

Dzisiaj graliśmy jakąś nową mapkę. Była naprawdę super. Chcę wincyj!

Na razie zostały dodane cztery mapy, zobaczymy jak się sprawdzą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gromek    5

Póki co ciężko sprawdzić nowe mapy, bo są 4 mapy i są non-stop wybierane. I popieram Szamana,  am_banana_44 mogła by zniknąć, ponieważ jest to coś na zasadzie wceluj się i stój. A po 2 ciężko na tej mapie zweryfikować czy ktoś gra na "Czitach" bo tam tylko wychodzi się z pre-fire'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100
24 minuty temu, Gromek napisał:

Póki co ciężko sprawdzić nowe mapy, bo są 4 mapy i są non-stop wybierane. I popieram Szamana,  am_banana_44 mogła by zniknąć, ponieważ jest to coś na zasadzie wceluj się i stój. A po 2 ciężko na tej mapie zweryfikować czy ktoś gra na "Czitach" bo tam tylko wychodzi się z pre-fire'em.

Sama już dawno temu chciałam usunąć tę mapę ze względu na moje osobiste preferencje, ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł, skoro tak wielu graczy przychodzi grać właśnie na niej.  Czy to nie byłby strzał w kolano?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gromek    5
1 godzinę temu, ZosiazMarsa napisał:

Sama już dawno temu chciałam usunąć tę mapę ze względu na moje osobiste preferencje, ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł, skoro tak wielu graczy przychodzi grać właśnie na niej.  Czy to nie byłby strzał w kolano?

Z tego co zauważyłem, to gracze którzy potrafią coś strzelać omijają tą mapę jak mogą, a inni wybierają tą mapę bo tam rządzi szczęście i lepszy resp. Osobiście sądzę, że nie odczuło by się usunięcia tej mapy. Przecież są inne ich ulubione mapy, taki jak : Grass, breakout, multimap, texture. To też są mapy bardzo często ogrywane i twierdzenie że gracze grają tylko dla tej jednej mapy nie jest jak dla mnie trafne. Oczywiście były by głosy oburzenia, ale wszystkim nie dogodzisz, prawda? 

@edit 

A jeżeli miałabyś racje i jakimś cudem uciekłoby 50% serwera, to zawsze można ją przywrócić.

Edytowane przez Gromek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZosiazMarsa    100
8 godzin temu, Gromek napisał:

Z tego co zauważyłem, to gracze którzy potrafią coś strzelać omijają tą mapę jak mogą, a inni wybierają tą mapę bo tam rządzi szczęście i lepszy resp. Osobiście sądzę, że nie odczuło by się usunięcia tej mapy. Przecież są inne ich ulubione mapy, taki jak : Grass, breakout, multimap, texture. To też są mapy bardzo często ogrywane i twierdzenie że gracze grają tylko dla tej jednej mapy nie jest jak dla mnie trafne. Oczywiście były by głosy oburzenia, ale wszystkim nie dogodzisz, prawda? 

@edit 

A jeżeli miałabyś racje i jakimś cudem uciekłoby 50% serwera, to zawsze można ją przywrócić.

Nie twierdzę, że wszyscy gracze grają tylko dla tej jednej mapy. Nie musisz mi tego tłumaczyć, podkreśliłam przecież, że sama najchętniej bym się jej pozbyła. Natomiast myślę, że w naszym interesie leży, aby jak najwięcej graczy było zadowolonych. Prawda jest taka, że jest to zdecydowanie najczęściej grana mapa i jak sam wspomniałeś, nie bez powodu jest tak często wybierana. Osobiście jej nie znoszę, choćby dlatego, że jedna strona ma przewagę nad drugą. Szanse od początku są nierówne, przynajmniej moim zdaniem. Nie wiem jak na to patrzą inni, choćby @CamerDisco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gromek    5
3 godziny temu, ZosiazMarsa napisał:

Nie twierdzę, że wszyscy gracze grają tylko dla tej jednej mapy. Nie musisz mi tego tłumaczyć, podkreśliłam przecież, że sama najchętniej bym się jej pozbyła. Natomiast myślę, że w naszym interesie leży, aby jak najwięcej graczy było zadowolonych. Prawda jest taka, że jest to zdecydowanie najczęściej grana mapa i jak sam wspomniałeś, nie bez powodu jest tak często wybierana. Osobiście jej nie znoszę, choćby dlatego, że jedna strona ma przewagę nad drugą. Szanse od początku są nierówne, przynajmniej moim zdaniem. Nie wiem jak na to patrzą inni, choćby @CamerDisco

W takim razie najlepiej zrobić publiczną ankietę i niech wszyscy zdecydują. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi