Jump to content

Zarejestruj się już teraz aby otrzymać dostęp do wszystkich możliwości. Po zalogowaniu się będziesz mógł tworzyć własne tematy, odpowiadać w już istniejących tematach, dawać punkty reputacji innym użytkownikom, wysyłać prywatne wiadomości, postować aktualizacje statusu, ustawić własny profil i wiele więcej. Jeśli już masz konto zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku utwórz nowe konto - za darmo, już dziś!

ODiN

Kilka propozycji

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam kilka propozycji odnośnie serwera FFA.
-Zmiana stron. Aktualnie mapa trwa 32 rundy max (lub kończy się po 17 wygranych rundach przez jedną ze stron). Ciężko oprzeć się odczuciu, że rozegranie około 30 rund po tylko jednej stronie jest po prostu nudne., dlatego może warto by było wgrać zmianę stron po 16 rudnach (jeśli mają pozostać 32 rundy) lub powrócić do klasycznych 30 rund max.
-Autobalans. To jedna z ważniejszych rzeczy. Ilekroć gram na serwerze czuję, że nie działa on tak jak powinien. Gracze (w tym ja) często sami przechodzą, by zachować jako taką równowagę, a nie chciałbym któregoś dnia za wsparcie przegrywającej drużyny dostać bana.

Przy okazji mam jeszcze małą prośbę, już bardziej prywatną. Nie wiem czy zakładać na nią osobny dział czy mógłby ktoś tu się tym zająć. Mianowicie prosiłbym o zdjęcie VIPa z mojego konta. Nie wiem za bardzo jak to działa, prawdopodobnie mam go za topkę, ale może się mylę. VIP daje mi za dużą przewagę ekonomiczną i dodatkowe hp, a jest mi to całkowicie zbędne. Wolę jednak normalnie sobie pograć, nie będąc na uprzywilejowanej pozycji.

Z góry dziękuję za rozpatrzenie mojego posta. 

Pozdrawiam
ODiN  

Widzę, że oszczędnie w odpowiedziach.
Do poprzedniego posta dodałbym:
-przenikanie przez przeciwników, strasznie irytująca kwestia myślę dla wszystkich;

-brak interwencji adminów, gdy drużyny nie są zbalansowane oraz gdy gracz przechodzi

do wygrywającej drużyny, całkowicie zaburzając nie tylko skillowo ale również ilościowo 

balans między drużynami;

-odzew w stronę graczy (tego akurat chyba tłumaczyć nie trzeba).

A ja tym akcentem się żegnam. Bardzo dziękuję za możliwość gry na Waszych serwerach. 

Pozdrawiam
ODiN

22 godziny temu, ODiN napisał:

Widzę, że oszczędnie w odpowiedziach.

Przestudiowaliśmy twoje propozycje kilka dni wcześniej, ale będąc na wyjeździe nie miałem zbytnio czasu żeby ci odpisać, w temacie, a więc nadrobię zaległości.

W dniu 11.08.2019 o 15:39, ODiN napisał:

-Zmiana stron. Aktualnie mapa trwa 32 rundy max (lub kończy się po 17 wygranych rundach przez jedną ze stron)

Ustawianie zmian stron było dosyć dziwne, kiedy ustawiliśmy na 30 rund (15 na stronę bądź remis) to serwer miał jakieś problemy z akceptowaniem remisów i grało się kolejne 15 rund, ale wdrożymy to ponownie, miejmy nadzieję, że wszystko będzie teraz dobrze.

-Autobalans.

Aktualnie jest wprowadzony autobalans by Source (od valve, domyślny) poprzedni plugin od autobalance był niedokładny i potrafił randomowo przerzucać graczy mimo poprawności kodu, aktualnie powinna być nowsza wersja, wdrożymy na serwer i zobaczymy jak się będzie sprawować, jednym z największych plusów było to, że dany AB działal od 1 rundy, a aktualny dopiero od 2-3, a dodatkowym problemem w AB są przechodzący gracze z przegrywających drużyn (którzy i tak giną od razu w wygrywającej drużynie) żeby temu zapobiec chcemy wprowadzić cooldown na zmianę drużyn [minimum 3-5 rund (jeżeli przeniesie cię admin do poprzedniej drużyny, bo zmieniłeś ją bo przegrywaliście to cooldown i tak będzie obowiązywać)]

prosiłbym o zdjęcie VIPa z mojego konta

Chyba już dawno zrobione

-przenikanie przez przeciwników, strasznie irytująca kwestia myślę dla wszystkich

Ustawialiśmy komendy aby możnabyło przenikać przez swoich towarzyszy, a nie dało się przez wroga, ale jest to niemożliwe, a jeżeli wprowadzimy nie przenikanie to powrócą trolle, którzy, będą biegać z nożami i będą was blokować (komendą noblock się nikt nie interesował, mimo iż była dostępna)

-brak interwencji adminów, gdy drużyny nie są zbalansowane oraz gdy gracz przechodzi

do wygrywającej drużyny

odpowiedziałem powyżej

-odzew w stronę graczy

Chodzi ci o odpisywanie w temacie czy porozumiewanie się drużyn na serwerze?

Zmieniłem ilość rund na 30.

Dodałem nowy plugin od autobalansu, trzeba przetestować jak się będzie sprawować.